V decembru 2017 smo si na Hrvaškem ogledali podjetje Rimac Automobili in Greyp Bikes, ki sta enih vodilnih podjetji v izdelavi električnih vozil v svetovnem merilu. Spoznali smo se s celotno proizvodnjo in sestavom vozil. V obratu Rimac-a smo videli CNC stroje, specialne peči za izdelke iz ogljikovih vlaken, stiskalnico, prostore za varjenje in barvanje karoserije. Pokazali so nam tudi, kako poteka integriranje baterij v vozilo. Peljali so nas še v muzej, kjer hranijo številne nagrade in celotno zgodovino podjetja. V živo smo lahko videli tudi Concept One, ki je eden najhitrejših električnih avtov na svetu. V hčerinskem podjetju Greyp so nam pokazali, kako poteka sestav električnih motorjev.

Rezultat iskanja slik za rimac concept one

Concept One

Rezultat iskanja slik za greyp bikes

Greyp G12S

2018-05-31T13:09:52+00:00

Strojniški portal je namenjen vsem, ki se izobražujejo ali so se izobraževali na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani. Tukaj na enem mestu najdete vse pomembne informacije, ki jih sodobni strojni inženir potrebuje. Na pregled so zadnje novosti iz sveta tehnologije, ponujene nove REDNE zaposlitvene priložnosti, ki se trenutno iščejo v Sloveniji, kot tudi študentsko delo izključno samo iz strojniške smeri.