V četrtek 10.5. 2018 smo si ogledali podjetje Akrapovič v Ivančni Gorici. Od bliže smo se spoznali s proizvodnjo, kjer smo videli postopek obdelovanja posebne zlitine titana in eno izmed šestih livarn titana v Evropi. Nato so nam razkazali tudi razvojni center, kjer smo pogledali v ozadje celotnega inženirskega dela podjetja. Poleg testnega tunela smo videli tudi prototipno delavnico z motorji razreda superbike in kako potekajo specifične operacije za določene zahteve. Priložnost smo imeli videti tudi galerijo z zmagovalnimi motocikli in avtomobili z njihovim izpušnimi sistemi.

Rezultat iskanja slik za akrapovič

2018-05-24T08:48:53+00:00

Strojniški portal je namenjen vsem, ki se izobražujejo ali so se izobraževali na Fakulteti za strojništvo v Ljubljani. Tukaj na enem mestu najdete vse pomembne informacije, ki jih sodobni strojni inženir potrebuje. Na pregled so zadnje novosti iz sveta tehnologije, ponujene nove REDNE zaposlitvene priložnosti, ki se trenutno iščejo v Sloveniji, kot tudi študentsko delo izključno samo iz strojniške smeri.